Online Randevu

Çocukluk Dönemi Mastürbasyonu

Ürün Kategorileri

Çocukluk Dönemi Mastürbasyonu

Çocuğun cinsel organını eliyle ya da sürtünerek uyarması ve kendini rahatlatması durumu ‘çocukluk dönemi mastürbasyonu’ olarak tanımlanmaktadır.
Cinsel organına dokunmanın haz verdiğini keşfeden çocuk, hoşuna giden bu davranışı tekrarlama eğilimi gösterebilir. Bir yetişkin olarak çocuğunun mastürbasyon yapması utanç verici ya da rahatsız edici gelir ancak bu durum oldukça normaldir. Bu durum çocuğunun cinsel gelişiminin bir parçasıdır.  3 yaş mastürbasyonun en sık görüldüğü dönemdir. Çocuklar kendi bedenlerini ve cinsel organlarını merak ettikleri bir evreye giriyorlar. 3-6 yaş arasında bu davranış normal karşılanmaktadır.

Ancak aşırı boyutlara varması ve devamlılık göstermesi durumunda bir problem söz konusu olabilmektedir. Çocuklarda mastürbasyon bazı durumlarda çocuğun ruhsal gerilimleri, duygusal doyum ihtiyacını karşılamak ve rahatlama sağlamak amacıyla da yapılabiliyor.
Kardeş doğumu, anne baba ile yeterince zaman geçirememe, anne baba arasında yaşanan problemler, kaygılı hisseden çocuklarda görülebilmekte. Genellikle nedenin ortadan kalkmasıyla davranışta sona ermektedir.

Çocuklar mastürbasyonu yalnız kaldıklarında yapabilecekleri gibi kalabalık ortamlarda da yapabiliyorlar. Bu durumla karşılaşıldığında çocuğa kızmamalı, utandırılıp kafa karışıklığı ve suçluluk hissetmesine neden olacak şekilde davranılmamalıdır. Unutulmamalıdır ki çocukluk dönemi mastürbasyonu cinsel bir aktivite değildir.

‘Çocukluk dönemindeki mastürbasyonla’ ilgili uzmanlardan profesyonel destek alabilirsiniz.