Online Randevu

DEĞERLENDİRME TESTLERİ

Ürün Kategorileri

DEĞERLENDİRME TESTLERİ

Peabody Resim-Kelime Testi; 2-12 yaş arasında çocuklara uygulanan, alıcı dil becerilerini, kelime dağarcığını ve resimlerle kelime (kavram) gelişimini belirlemek için kullanılan bir performans testidir.
Bender- Gestalt; 5 yaş 6 ay ile 10 yaş 11 ay arasındaki çocuklara görsel motor becerilerinin değerlendirilmesi için uygulanır. Aynı zamanda bir gelişim testi olarak da kullanılan bu uygulama kimi zamanlarda zeka geriliği, çeşitli beyin hasarları ve fizyolojik sorunları tespit etmekte de kullanılmaktadır.

BENTON GÖRSEL BELLEK TESTİ; 8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir.
Frostig Görsel Algı Testi; 4-8 yaş arasındaki çocuklara uygulanır. Çocuğun görsel uyaranları tanıması, ayırt etmesi ve daha önceki deneyimlerle yorumlayabilme yeteneğini ölçümler. Okuma, yazma ve aritmetik becerilerin temelindeki görsel algılama sorunlarını keşfetmeyi destekler.
Porteus Labirent; 7-14 yaş arasındaki bireylere uygulanan bireysel zekâ testi olarak kullanılmaktadır. Zekânın planlama ve genel yeteneğini belirlemek amacıyla kullanılmaktadır.
Gessel; 3- 6 yaş arasındaki çocukların motor beceri, görsel algı, görsel hafıza, el-göz koordinasyonu, küçük kas becerilerini ölçer. Böylece bu yaş aralığındaki çocukların psiko-motor gelişimlerinin ne aralıkta olduğunu belirler. 
Cattel 2a; 7 yaş 6 ay ile 14 yaş arası çocuklara uygulanan zeka testidir.
Cattel 3a; üniversite okuyan ya da mezun yetişkinlere uygulan zeka testidir.
Good Enough Harris Testi;  4-14 yaş arasındaki çocuklara uygulanan genel bir zeka testidir
Metropolitan Okul Olgunluğu Testi; 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arsındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk testidir.